
dr hab. n. med. Beata Jagielska
Dyrektor Narodowego Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie
Pani dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego jest specjalistką w dziedzinie chemioterapii nowotworów oraz onkologii klinicznej, a wykształcenie medyczne zdobyła w Warszawie. Od 1995 roku związana jest z Instytutem, gdzie pełniła różne funkcje kierownicze, aż w 2024 roku objęła stanowisko jego dyrektora. Jest autorką licznych publikacji naukowych i aktywnie działa w organizacjach związanych z onkologią oraz zarządzaniem w ochronie zdrowia.

dr n. o zdr. Magdalena Joanna Borkowska
Dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku

dr n. o zdr. Jakub Kraszewski
Dyrektor Naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku
Magister prawa, doktor nauk o zdrowiu, związany z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym od 2009 roku, początkowo jako zastępca dyrektora naczelnego ds. personalnych, a od 2016 roku jako dyrektor naczelny. Wykładowca na studiach MBA w Uczelni Łazarskiego oraz na kierunku „Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia” w Uniwersytecie Gdańskim, członek rad nadzorczych szpitali oraz Rady Ekspertów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, a także prezes Polskiej Unii Szpitali Klinicznych. Laureat nagród „Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia” oraz „Portret Polskiej Medycyny 2021”, aktywnie uczestniczący w konferencjach i warsztatach poświęconych reformom w ochronie zdrowia.

dr hab. n. med. Tomasz Stefaniak, MBA
Dyrektor ds. Lecznictwa, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku
Specjalista w dziedzinie chirurgii, wykładowca akademicki i ekspert w zarządzaniu jakością w ochronie zdrowia, pełniący funkcję dyrektora ds. lecznictwa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz kierownika Zakładu Jakości w Ochronie Zdrowia GUMed. Jego zainteresowania naukowe obejmują ocenę wyników leczenia, standaryzację medyczną, optymalizację zasobów przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, a także zastosowanie AI w medycynie i zarządzaniu. Autor ponad 250 publikacji naukowych, łączących chirurgię minimalnie inwazyjną, transplantacyjną i endokrynologiczną z psychologią zdrowia oraz innowacyjnym podejściem do organizacji systemu opieki medycznej.

Magdalena Janus-Hibner
Zastępca Dyrektora ds. Projektów, Rozwoju i Organizacji Onkologii w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi, specjalizująca się w zarządzaniu projektami infrastrukturalnymi oraz inicjatywami z zakresu zdrowia publicznego i nowoczesnych technologii medycznych, w tym sztucznej inteligencji. Aktywnie angażuje się w rozwój zastosowań AI w medycynie oraz analizę danych w ochronie zdrowia, koncentrując się na profilaktyce i edukacji onkologicznej. Współautorka i organizatorka polskiej edycji BraDay, a także inicjatorka projektów modernizacyjnych szpitala, badań klinicznych oraz wdrażania innowacyjnych metod diagnostyki i terapii nowotworów.

prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński
Pełnomocnik Dyrektora ds. wdrażania Krajowej Sieci Onkologicznej oraz Naczelny Specjalista Lecznictwa Otwartego w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym. Od 2021 roku Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej, były prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz wiceprezes Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. Autor i współautor 8 podręczników oraz 197 publikacji naukowych, opiekun przewodów habilitacyjnych i doktorskich, a także członek licznych krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych.

prof dr. hab. n. med. Jacek Jassem, dr h.c.
Emerytowany kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed. Jeden z najczęściej cytowanych polskich lekarzy. Laureat nagród naukowych Premiera RP, Prezydenta m. Wiednia, PTO (im. Sobolewskich), Prezydenta m. Gdańska (im. Jana Heweliusza) i IASLC. Członek czynny PAU, członek Academia Europaea i European Academy of Cancer Sciences. Był przewodniczącym PTO, członkiem zarządów EORTC, ESMO i ESTRO, członkiem Advisory Committee Cancer Mission KE oraz przewodniczącym International Affairs Committee ASCO. Założyciel i prezes Polskiej Ligi Walki z Rakiem, przewodniczący Central and East European Oncology Group, członek Rady FNP.

dr n. med. Witold Tomaszewski
Doświadczony menedżer i ekspert w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia, obecnie pełniący funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Zarządzania w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie przed objęciem tego stanowiska przez wiele lat pracował jako Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta i Komunikacji Społecznej. Wcześniej kierował Departamentem Polityki Zdrowotnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego oraz był p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, a także zajmował się zarządzaniem polityką zdrowotną na szczeblu regionalnym i krajowym. Pracował również jako Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego i Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody w Głównym Inspektoracie Sanitarnym oraz jako Zastępca Dyrektora ds. Promocji i Rozwoju w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie. Zainteresowania Pana Dyrektora obejmują nowe technologie i wykorzystanie sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia.

dyr. Konrad Korbiński
Dyrektor Departamentu Opieki Koordynowanej w Ministerstwie Zdrowia
Prawnik, adwokat, specjalizujący się od kilkunastu lat w zagadnieniach prawnych związanych z ochroną zdrowia oraz organizacją systemu opieki zdrowotnej. Wcześniej pełnił funkcję doradcy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz szefa Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia, aktywnie uczestnicząc w procesie reform legislacyjnych w obszarze ochrony zdrowia. Od sierpnia 2024 roku kieruje w Ministerstwie Zdrowia działaniami związanymi z koordynacją opieki w kluczowych dziedzinach medycyny, takich jak onkologia i kardiologia w tym wdrażaniem Krajowej Sieci Onkologicznej i Krajowej Sieci Kardiologicznej oraz realizacją Narodowej Strategii Onkologicznej i Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia.

Iwona Sabina Schymalla
Prowadząca
Polska dziennikarka, publicystka i redaktorka, związana z mediami telewizyjnymi, radiowymi oraz prasowymi, specjalizująca się w tematyce medycznej i społecznej. Dwukrotnie pełniła funkcję dyrektora TVP1, a także była autorką i prowadzącą wielu programów informacyjnych i publicystycznych, takich jak Kawa czy herbata, Od A do Zdrowia czy Ostry dyżur Jedynki, a także współtworzyła audycje radiowe dotyczące zdrowia i profilaktyki. Jest laureatką licznych nagród dziennikarskich, w tym Wiktora i tytułu Mistrza Mowy Polskiej, redaktorem naczelnym portalu Medexpress.pl, prezesem Fundacji Żyjmy Zdrowo oraz aktywną komentatorką spraw związanych z ochroną zdrowia i edukacją pacjentów.

prof. dr. hab. n. med. Rafał Dziadziuszko
Profesor medycyny, uznany specjalista w onkologii klinicznej oraz radioterapii onkologicznej, pełniący funkcję kierownika Kliniki Onkologii i Radioterapii oraz Centrum Badań Klinicznych Wczesnych Faz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor ponad 400 publikacji naukowych i współautor licznych międzynarodowych podręczników, z około 13.500 cytowaniami i indeksem Hirscha 55. Aktywny w badaniach klinicznych, lider w ponad 70 projektach, mający istotny wpływ na rozwój nowych terapii onkologicznych, a także ceniony wykładowca i członek prestiżowych towarzystw naukowych.

mgr Natalia Goryszewska
Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej
Specjalistka w dziedzinie elektroradiologii i zdrowia publicznego, obecnie koordynator Pakietu Onkologicznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Posiada doświadczenie w pracy klinicznej, administracji medycznej oraz wolontariacie w Poradni Antynikotynowej. Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kształci się w zakresie psychoonkologii klinicznej.

prof. dr hab. n. med. Andrzej Rutkowski
Specjalista chirurgii onkologicznej, pracownik Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie, kierownik Kliniki Chirurgii Nowotworów Układu Pokarmowego i Guzów Neuroendokrynnych oraz Naczelny Specjalista Chirurg NIO-PIB. Wiceprzewodniczący Rady Naukowej NIO-PIB oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii onkologicznej dla województwa mazowieckiego. Autor i współautor 44 publikacji naukowych oraz 6 rozdziałów w podręcznikach, a także wykładowca na ponad 50 konferencjach krajowych i zagranicznych.

dr n. med. Aleksandra Sierocka
Wieloletni wykładowca i trener z zakresu rozliczeń i kodowania świadczeń, dokumentacji medycznej oraz zarządzania zdarzeniami niepożądanymi w podmiotach leczniczych. Kierownik Działu Monitorowania Świadczeń Medycznych w szpitalu wojewódzkim w Łodzi, asystent na UM w Łodzi. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych.

dr n. med. Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz
Specjalista w leczeniu raka piersi, z wieloletnim doświadczeniem w terapii systemowej tego nowotworu. Autor licznych publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, współpracujący z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami badawczymi. Prowadzi innowacyjne badania kliniczne oraz inicjuje działania mające na celu poprawę leczenia i zwiększenie świadomości o raku piersi.

prof. dr hab. n. med. Jarosław Kobiela
Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej, Transplantacyjnej i Ogólnej w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii, zdobywał doświadczenie na licznych stażach zagranicznych, m.in. w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku i Cleveland Clinic. Autor wielu publikacji naukowych, laureat licznych nagród i wyróżnień, aktywnie zaangażowany w rozwój nowoczesnych technik leczenia nowotworów przewodu pokarmowego.

mgr Jolanta Meller
Dyplomowana pielęgniarka-instrumentariuszka, perfuzjonistka w kardiochirurgii, specjalistka w zarządzaniu ochroną zdrowia, posiadająca wieloletnie doświadczenie w organizacji i koordynacji usług medycznych. Kierowała Działem Obsługi Ambulatoryjnej oraz Przychodnią Onkologiczną w Centrum Onkologii w Warszawie, zarządzając zespołami i koordynując programy profilaktyczne oraz administracyjne. Absolwentka studiów MBA w ochronie zdrowia, ekspertka ds. oceny projektów w Ministerstwie Zdrowia, autorka i koordynatorka programów profilaktyki onkologicznej i leczenia chorób układu oddechowego.

dr n. med. Katarzyna Gierat-Haponiuk
Fizjoterapeutka oraz absolwentka MBA w Ochronie Zdrowia, a także adiunkt na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie specjalizuje się w fizjoterapii pacjentów z chorobami układu krążenia, prehabilitacji i fizjoprofilaktyce. Pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii i jest członkinią Krajowej Izby Fizjoterapeutów I kadencji, organizując liczne kursy oraz szkolenia dla fizjoterapeutów. Jest również założycielką Samodzielnego Zespołu Fizjoterapeutów w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym i współzałożycielką studiów podyplomowych „Fizjoterapia dna miednicy” na GUMed.

mgr piel. Katarzyna Czetowicz
Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej
Pielęgniarka z wieloletnim doświadczeniem, od 1994 roku związana z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, obecnie pełniąca funkcję Koordynatora Pakietu Onkologicznego w Klinice Urologii i Onkologii. Absolwentka studiów magisterskich z pielęgniarstwa oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania finansami i prawa w ochronie zdrowia, specjalizująca się w pielęgniarstwie psychiatrycznym i anestezjologicznym. Instruktor zajęć praktycznych i wykładowca akademicki, posiadająca szerokie kompetencje w zakresie resuscytacji, interpretacji EKG oraz obsługi systemów komputerowych.

dr n. med. Kevin Miszewski
Lekarz specjalizujący się w urologii, który ukończył Gdański Uniwersytet Medyczny w 2019 roku. Od 2020 roku pracuje jako rezydent w Urologicznym Oddziale Klinicznym w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, po wcześniejszym odbyciu stażu w Szpitalu Miejskim im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Uczestniczył w badaniach klinicznych, pełniąc funkcję sub-badacza w badaniach THOR-2 oraz DEBN, a także posiada certyfikat ICH GCP ważny do 2026 roku.

dr n. o zdr. Katarzyna Wójtowicz
Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Opieki Onkologicznej
Doświadczona pielęgniarka i pracownik uniwersytecki, posiadająca wieloletnią praktykę zawodową w renomowanych placówkach medycznych w Trójmieście. Specjalizuje się w koordynowaniu pracy zespołów pielęgniarskich, przygotowywaniu szpitali do akredytacji oraz edukacji przyszłych kadr medycznych, a także aktywnie uczestniczy w konferencjach naukowych i tworzeniu publikacji branżowych. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Chirurgii Onkologicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i kieruje Działem Koordynacji Obsługi Pacjenta Onkologicznego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

prof. dr hab. n. med. Marek Dedecjus
Kierownik Kliniki Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i endokrynologii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, autor wielu publikacji i podręczników naukowych. Członek zarządów Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Biopsji Narządowej, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego.

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nowecki
Specjalista z chirurgii ogólnej i onkologicznej, pełniący funkcję kierownika Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej–Curie od 2013 roku. Członek wielu prestiżowych organizacji, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Europejskiego Towarzystwa Onkologii Chirurgicznej, oraz główny badacz w 30 badaniach klinicznych. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu chirurgii onkologicznej, z H-index wynoszącym 25 oraz liczbą cytowań 2299.

mgr inż. Mariusz Budzisz
Doświadczony specjalista IT, kierownik Sekcji Informatyki w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz współwłaściciel firmy informatycznej E-Trust Sp. z o.o. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami, wdrażaniu systemów IT oraz prowadzeniu projektów dla firm takich jak Siemens Industry, Xella czy Saint-Gobain. Ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Automatyka i Robotyka, a jego kompetencje obejmują zarządzanie projektami, zespołami oraz znajomość zwinnych metodyk (Scrum, Kanban).

dr n. o zdr. Michał Chrobot
Ekspert ochrony zdrowia, trener i wykładowca, posiadający bogate doświadczenie w systemie opieki zdrowotnej w Polsce. Ukończył studia z zakresu finansów, prawa oraz zarządzania w ochronie zdrowia, a w 2017 roku uzyskał tytuł doktora nauk o zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od lat związany ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii, pełniąc kluczowe funkcje w zakresie kontraktowania i rozliczeń z NFZ, a także aktywnie działając jako prezes Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych.

mgr Magdalena Leyk-Kolańczak
Pielęgniarka specjalizująca się w pielęgniarstwie stomijnym, pracująca jako asystent w Zakładzie Pielęgniarstwa Chirurgicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pielęgniarka specjalistka w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Aktywnie angażuje się w organizacje zawodowe, pełniąc funkcje vice prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Stomijnych i międzynarodowego delegata w World Council of Enterostomal Therapists. Jest autorką licznych publikacji naukowych dotyczących opieki stomijnej oraz jakości życia pacjentów z wyłonioną kolostomią.

dr n. med. Piotr Wiśniewski
Specjalista w dziedzinie endokrynologii, od ponad 20 lat związany z Kliniką Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala UCK, koordynujący Centrum Leczenia Raka Tarczycy (CLRT). CLRT, działające od 2019 roku, specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu pacjentów z rakiem tarczycy, oferując kompleksową opiekę, w tym nowoczesne terapie onkologiczne oraz małoinwazyjne procedury chirurgiczne. Dzięki działalności zespołu, pacjenci z województwa pomorskiego mają dostęp do innowacyjnych metod leczenia, wcześniej niedostępnych w regionie.

prof. dr. hab. n. med. Paweł Wiechno
Specjalista z zakresu onkologii klinicznej, związany z Kliniką Nowotworów Układu Moczowego Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe i naukowe. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz współorganizatorem międzynarodowych projektów badawczych, w tym inicjatyw związanych z poprawą opieki nad pacjentami onkologicznymi. Jego prace naukowe koncentrują się na innowacjach w leczeniu nowotworów, a także na rozwoju naukowym współpracowników i pacjentów.

dr n. med. Sylwia Barsow
Specjalistka psychologii klinicznej i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany superwizor oraz psychoonkolog, od 22 lat związana z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie od 2018 roku pełni funkcję kierownika Samodzielnego Zespołu Psychologów. Posiada bogate doświadczenie kliniczne i psychoterapeutyczne, pracując z pacjentami onkologicznymi i przewlekle chorymi, a także prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych i radzenia sobie ze stresem. Autorka licznych projektów badawczych, wykładowca akademicki oraz opiekun merytoryczny specjalizacji z psychologii klinicznej i psychoterapii.

mgr inż. Magdalena Motnyk
Absolwentka Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizująca się w zarządzaniu i controllingu w ochronie zdrowia. Od lat związana z Narodowym Instytutem Onkologii w Gliwicach, gdzie pełni funkcję Kierownika Działu Rozliczeń Świadczeń Zdrowotnych. Przewodnicząca Komisji Kontrolnej Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych, a także wykładowca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

mgr inż. Magdalena Sakowicz
Specjalistka ds. rozliczeń świadczeń zdrowotnych i absolwentka studiów MBA w ochronie zdrowia, od 2006 roku związana z Narodowym Instytutem Onkologii Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie, gdzie kieruje Działem Rozliczeń Świadczeń Zdrowotnych. Członek Rady Naczelnej Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, współautor prac naukowych i raportów. Aktywnie angażuje się w organizację konferencji, warsztatów i szkoleń dotyczących rozliczeń świadczeń zdrowotnych oraz biologii molekularnej na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Katarzyna Kluczyk-Ceckowska
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Zdrowie Publiczne, a następnie kształciła się w zakresie zarządzania projektami UE, menedżerskich studiów podyplomowych oraz MBA w ochronie zdrowia. Pracowała w Podlaskim OW NFZ, a od 2018 roku pełni funkcję Kierownika Działu Rozliczeń w Białostockim Centrum Onkologii, współpracując także z sektorem prywatnym w zakresie finansowania i rozwoju podmiotów leczniczych. W pracy ceni współpracę z osobami otwartymi na dyskusję, które dążą do upraszczania skomplikowanych procesów w ochronie zdrowia.

Sylwia Świstak-Sawa
Zastępca Kierownika Poradni Psychoonkologii w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, psycholog, psychoterapeuta i psychoonkolog. Od 1997 roku związana z Instytutem, a od 2004 roku prowadzi praktykę psychoterapeutyczną w nurcie integracyjnym, łącząc podejście humanistyczne z elementami terapii poznawczo-behawioralnej i psychodynamicznej. Współpracuje z fundacjami psychoonkologicznymi, prowadzi terapię indywidualną, warsztaty oraz szkolenia dla personelu medycznego, a także jest autorką publikacji i prelegentką na konferencjach onkologicznych i psychoonkologicznych.

mgr Aleksandra Mechlińska
Dietetyk kliniczny w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz doktorant na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, prowadzący badania nad częstością występowania SIBO i IMO u pacjentów onkologicznych. Posiada doświadczenie w żywieniu klinicznym, szczególnie w obszarze onkologii, gastroenterologii i chirurgii, a także odbył staż w Erasme Hopital w Brukseli. Wyróżniony za osiągnięcia naukowe i akademickie, łączy pracę kliniczną z działalnością badawczą, wspierając pacjentów w optymalizacji terapii żywieniowej.

dr n. o zdr. Elżbieta Potentas
Specjalistka w dziedzinie nauk o zdrowiu, biologii oraz dietetyki, od lat zaangażowana w rozwój opieki onkologicznej. Od 2019 roku związana z Białostockim Centrum Onkologii, gdzie koordynowała działania Breast Cancer Unit, przyczyniając się do uzyskania certyfikatu EUSOMA. Obecnie nadzoruje sześć jednostek onkologicznych i aktywnie działa na rzecz kompleksowego oraz skutecznego leczenia pacjentów.

Helena Ullgren
Doświadczona pielęgniarka onkologiczna i paliatywna, która uzyskała doktorat w 2021 roku, koncentrując się na jakości opieki z perspektywy systemu opieki zdrowotnej. Pracuje jako lider kliniczny w dziedzinie onkologii w Karolinska Comprehensive Cancer Center w Sztokholmie, prowadząc również badania nad monitorowaniem objawów raka płuc i oceną sprawności pacjentów przed leczeniem. Od lat angażuje się w Europejskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Onkologicznego (EONS), a od 1,5 roku jest członkiem zarządu i prezydentem-elektem organizacji.

dr n. med. Agnieszka Wojskowicz
Specjalistka w dziedzinie chorób wewnętrznych, geriatrii i chorób płuc, obecnie pracująca jako starszy asystent w Oddziale Radioterapii I. Szczególnie interesuje się leczeniem raka płuca oraz kompleksowej ocenie stanu zdrowia pacjentów, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Od września pełni funkcję koordynatora merytorycznego w Various Cancers Diagnosis Unit (VCDU).

dr n. med. Anna Mydlak
Specjalistka chirurgii szczękowo-twarzowej, pracująca jako starszy asystent w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Uczestniczyła w licznych konferencjach naukowych jako prelegentka i organizatorka oraz jest autorką wielu publikacji w prestiżowych czasopismach medycznych. Aktywnie działa w środowisku naukowym, będąc członkinią Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki oraz Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

dr n. med. Anna Rychter
Doświadczona specjalistka w dziedzinie radioterapii onkologicznej, która przez wiele lat pracowała w czołowych placówkach medycznych w Polsce, w tym w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz Wojskowym Instytucie Medycznym. Posiada bogate doświadczenie kliniczne oraz naukowe, uczestnicząc w licznych międzynarodowych szkoleniach i praktykach, m.in. w St. George’s Hospital w Londynie oraz Oncoray w Niemczech. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych dotyczących radioterapii oraz leczenia nowotworów, a także wykładowczynią na kursach i szkoleniach z tego zakresu.

dr n. med. Maciej Dancewicz
Doświadczony chirurg klatki piersiowej, związany z Collegium Medicum UMK w Toruniu oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy, gdzie pełni funkcję koordynatora Oddziału Klinicznego Chirurgii Klatki Piersiowej. Dorobek naukowy obejmuje 119 publikacji, liczne referaty na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz organizację warsztatów i konferencji z zakresu torakochirurgii, w tym technik robotycznych. Członek prestiżowych krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz laureat nagród za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne.

dr n. med. Beata Maćkowiak-Matejczyk
Specjalistka ginekologii onkologicznej oraz położnictwa i ginekologii, związana z Białostockim Centrum Onkologii, gdzie pełni funkcję Koordynatora Oddziału Onkologii Ginekologicznej. Posiada bogate doświadczenie kliniczne i badawcze, uczestnicząc w prowadzeniu badań nad nowotworami ginekologicznymi jako Główny Badacz i Koordynator krajowy. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz aktywną członkinią polskich i europejskich towarzystw ginekologii onkologicznej.

mgr Aleksandra Staszkiewicz
Od niemal 20 lat związana z ochroną zdrowia, a od siedmiu lat pełni funkcję Kierownika Działu Rozliczeń Usług Medycznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, gdzie wdrażała m.in. pilotaże sieci onkologicznej i kardiologicznej. Przez 10 lat pracowała w Pomorskim Oddziale NFZ w Dziale Kontraktowania Świadczeń Opieki Zdrowotnej, zdobywając dodatkowe doświadczenie. Ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz programu Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, a także członkini Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych.

dr hab. n. med. Hanna Koseła-Paterczyk
Specjalistka onkologii klinicznej pełni funkcję kierowniczą w Oddziale Zachowawczym Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Narodowym Instytucie Onkologii. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas szkolenia specjalizacyjnego oraz licznych staży zagranicznych, takich jak stypendium w Royal Marsden Hospital w Londynie czy warsztaty projektowania badań klinicznych w Szwajcarii. Należy do prestiżowych towarzystw onkologicznych, aktywnie uczestnicząc w badaniach naukowych i rozwoju metod leczenia nowotworów.

mgr Monika Miklaszewska-Apanowicz
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UG na kierunku Administracja oraz studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych, audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej. Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę jako kierownik Sekcji Zamówień Publicznych AMW oraz zastępca Dyrektora ds. Kontroli w Departamencie Programów Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Obecnie zajmuje się pozyskiwaniem i rozliczaniem funduszy zewnętrznych dla szpitala jako kierownik Działu ds. Projektów i Pozyskiwania Finansowania.

mgr Anna Lignowska
Magister pielęgniarstwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ze specjalizacją w pielęgniarstwie zachowawczym, z 35-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 2009 roku pełni funkcję Naczelnej Pielęgniarki, a obecnie Zastępcy Dyrektora Naczelnego ds. Pielęgniarstwa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, jednym z największych szpitali w Polsce. Dodatkowo ukończyła studia podyplomowe z zakresu MBA dla sektora ochrony zdrowia na Uczelni Łazarskiego oraz Zarządzanie placówkami ochrony zdrowia na Uniwersytecie Gdańskim.

Rafał Sawicki
Pełni obowiązki kierownika Various Cancers Diagnosis Unit, koordynując diagnostykę i leczenie pacjentów onkologicznych. Wcześniej pracował jako Koordynator Leczenia Onkologicznego w Białostockim Centrum Onkologii, zdobywając doświadczenie w organizacji procesów medycznych. Jego działania koncentrują się na usprawnianiu ścieżek diagnostycznych i terapeutycznych, aby zapewnić pacjentom szybki dostęp do leczenia i najwyższą jakość opieki.

Andrzej Sarnowski
Pełni funkcję dyrektora Pionu Rozwoju SIM i Wdrożeń w Centrum e-Zdrowia, gdzie odpowiada za rozwój systemów informacji medycznej oraz e-zdrowia. Skutecznie kierował wdrożeniami kluczowych rozwiązań cyfrowych, w tym e-recepty, e-skierowania, Internetowego Konta Pacjenta oraz aplikacji mobilnej, które znacząco wpłynęły na transformację sektora zdrowia. Dysponuje kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi projektami informatycznymi, a jego edukacja obejmuje ukończenie Szkoły Głównej Handlowej.

Bartosz Maleszczuk
Absolwent politologii w zakresie administracji państwowej oraz studiów podyplomowych z zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej i Executive MBA – Koder Medyczny. Od ponad 20 lat związany z sektorem ochrony zdrowia, zdobywając doświadczenie w sprzedaży usług medycznych, analizie i rozliczeniach świadczeń oraz zarządzaniu procesami w placówkach medycznych. Prowadzi szkolenia i wykłady we współpracy z uczelniami oraz organizacjami branżowymi, dzieląc się wiedzą z zakresu kodowania medycznego i zarządzania w ochronie zdrowia.

mgr rehab. Dorota Szczęśniak
Specjalistka fizjoterapii i magister rehabilitacji ruchowej, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji, w tym specjalizację uzyskaną w latach 2010–2014. Pełni funkcję zastępcy kierownika Zakładu Rehabilitacji w Narodowym Instytucie Onkologii oraz wykładowcy akademickiego na AWF w Warszawie.

mgr Joanna Gardocka
Absolwentka Politechniki Białostockiej na kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem, łączy wiedzę menedżerską z doświadczeniem medycznym, co pozwala jej skutecznie koordynować opiekę nad pacjentami. Zdobyła cenne doświadczenie jako Koordynator Leczenia Onkologicznego, a obecnie kieruje Breast Cancer Unit, dbając o najwyższe standardy diagnostyki i terapii. Jako Data Manager odpowiada za wprowadzanie danych i przygotowywanie raportów na potrzeby audytów EUSOMA, wspierając proces optymalizacji ścieżek leczenia.

mgr Piotr Bezubik
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, posiadający tytuł magistra fizjoterapii. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte w placówkach medycznych i rehabilitacyjnych, a także jako nauczyciel w szkole policealnej. Uczestnik licznych kursów i szkoleń z zakresu nowoczesnych metod terapii, diagnostyki ortopedycznej i neurologicznej oraz terapii przeciwobrzękowej.

lic. Katarzyna Wojna
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii posiada wykształcenie zdobyte w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku oraz doświadczenie zawodowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach, rozwijając umiejętności w zakresie terapii manualnej, masażu oraz fizjoterapii urologicznej i onkologicznej. Dodatkowo posiada wiedzę z zakresu kwalifikacji pacjentów do szczepień oraz holistycznego podejścia do leczenia ran.

Łukasz Nowik
Doświadczony specjalista IT, pełniący funkcję Kierownika Działu IT w Białostockim Centrum Onkologii, gdzie nadzoruje infrastrukturę informatyczną i wdraża nowoczesne technologie w służbie zdrowia. Ukończył informatykę na Politechnice Białostockiej, specjalizując się w inżynierii systemów, i od lat rozwija swoje kompetencje w zakresie cyfryzacji opieki medycznej. Poza pracą interesuje się sztuczną inteligencją, podróżami oraz literaturą branżową.
